PRZERWA URLOPOWA PRZEDSZKOLA PRZEWIDZIANA JEST NA SIERPIEŃ 2022

Czcionka:

A+A-

Kontrast:

  ZBIÓRKA ZUŻYTYCH BATERII !

  ZBIERAMY ZUŻYTE BATERIE- ŻÓŁTY POJEMNIK ZNAJDUJE SIĘ PRZY GŁÓWNYM WEJŚCIU DO PRZEDSZKOLA (PO LEWEJ STRONIE)

   

        Baterie i akumulatory różnego typu i wielkości towarzyszą nam w każdej dziedzinie naszego życia. Znajdujemy je w zegarkach, dziecięcych zabawkach, telefonach komórkowych, aparatach fotograficznych, pilotach do sprzętu RTV. Często nie zdając sobie sprawy z ich szkodliwości dla środowiska, beztrosko wyrzucamy zużyte i rozładowane baterie do pojemników na śmieci, a tak nie powinniśmy robić, ponieważ...

  WSZYSTKIE BATERIE SĄ ODPADAMI NIEBEZPIECZNYMI

             Tylko niektórzy z nas wiedzą jak należy je segregować. Wszystkie baterie należy jednak traktować jako odpady niebezpieczne. w związku z tym jest to jeden z ważnych powodów dla których po zużyciu powinny być selektywnie zbierane i oddawane do stosownego unieszkodliwiania.

   

  TWÓJ UDZIAŁ MA WIELKIE ZNACZENIE :)

                   Jeżeli zdecydujesz się na zbieranie zużytych baterii i oddawanie ich do punktu odzysku wyznaczonego w swojej gminie lub w szkole, przeszkolu dbasz tym samym o środowisko naturalne dla siebie i dla przyszłych pokoleń. Oddzielaj swoje baterie od zwykłych śmieci.

   

  Zużyte baterie i akumulatory można nieodpłatnie przekazać do Punktów Zbiórki Odpadów Niebezpiecznych oraz w wielu placówkach na terenie Związku Gmin "Dolina Redy i Chylonki" (lista punktów). Ponadto możliwe jest ich oddanie w wielu sklepach prowadzących sprzedaż sprzętów elektrycznych i elektronicznych.

   

  Zachęcamy do działań ekologicznych razem z "Jasiem i Małgosią"

   

  Koordynatorem przedsięwzięć ekologicznych w naszym przedszkolu jest Pani Joasia :)

  Data dodania: 2022-05-12 17:29:48
  Data edycji: 2022-05-12 17:36:37
  Ilość wyświetleń: 54
  Bądź z nami
  Aktualności i informacje
  Biuletynu Informacji Publicznej